Pondelok, 15 augusta 2011, 23:27 hod. - Deň prvý

Autor: Barbora Ščípová | 15.8.2011 o 23:36 | (upravené 15.8.2011 o 23:42) Karma článku: 1,86 | Prečítané:  328x

Dnes som zasa raz zažila jeden príšerný deň a hoci je v podstate hlboká noc, kvôli dotieravým myšlienkam a niekoľkodňovej neutíchajúcej bolesti ďasien po extrakcii takmer všetkých horných zubov – okrem vrchných stoličiek – akosi nedokážem zaspať a iba sa prehadzujem z boka na bok, po dlhom, možno aj viac ako ročnom váhaní, som sa dnes konečne rozhodla, že začnem písať svoju prvú knihu. Momentálne sa nachádzam v takzvanom prípravnom období, kedy ešte presne neviem, o čom moja prvotina vlastne bude, ale verím, že časom na to prídem a aj preto vznikol tento autorský denník.

Odborná literatúra ako aj moja vlastná intuícia mi vraví, že by bolo najzaujímavejšie a zároveň najlepšie napísať svoju autobiografiu. Isteže, bolo by o čom písať, veď najlepšie príbehy píše sám život, no zatiaľ sa na takéto niečo necítim, pretože sa mi to zdá, ako prílišný zásah do súkromia – i keď dobrovoľný, ale predsa len sa mi to zdá príliš odvážne na to, že mám v pláne napísať ešte len svoju prvú knihu a okrem toho mi to príde ako príliš lacný spôsob ako sa predať a hoci je tvorivé písanie vlastne biznis, takýto obchod je mi proti srsti a tak som ho nateraz zavrhla.

O čom však písať? Ďalšia vec, ktorá mi zišla na um bolo, napísať niečo, z prostredia medicíny, nakoľko som v nemocniciach strávila pomerne veľkú časť svojho doterajšieho života. Z počiatku sa mi to zdalo ako fajn nápad, lenže z hľadiska toho, že filmy, seriály a knihy z nemocničného prostredia tu vždy boli, sú a budú sa mi to nezdá ako ideálny nápad.

Pohrávam sa aj s myšlienkou napísať niečo o hendikepovaných deťoch. Možno sa mi tým podarí prelomiť bariéru medzi zdravými a postihnutými a objasniť niektoré veci, ktoré tí, ktorí nezažili, nedokážu celkom pochopiť. To by však chcelo aspoň týždeň absolútneho pokoja, sústredenia sa na prácu a intenzívneho zháňania informácii. Každopádne táto alternatíva sa mi zatiaľ javí ako najprijateľnejšia.

S radosťou však uvítam aj všetky vaše ďalšie návrhy, pretože ja sa momentálne naozaj neviem rozhodnúť a každá rada bude pre mňa veľmi, veľmi cenná.

Vopred vám všetkým veľmi pekne ďakujem za všetky návrhy, ale aj rôzne postrehy a dúfam, že ak nakoniec niečo naozaj vytvorím, budete spokojní.

Želám vám ešte pekný zvyšok večera a dobrú noc!

S pozdravom Barbora Kozárová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Marek Vagovič: Fico sa potrebuje udržať, aby sa kauzy nevyšetrili

Niektorí novinári berú Ficove výroky o prostitútkach príliš osobne, tvrdí novinár Marek Vagovič.

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Žiaden záujemca neponúka cenu, ktorá by uspokojila U. S. Steel. Predaj neuzavreli.

KOMENTÁRE

Deklarácia zločinu

Harakiri morálky, azda aj tak sa dá pomenovať deklarácia súčasnej moci.


Už ste čítali?