Prečo je to tak?!

Autor: Barbora Ščípová | 2.8.2011 o 0:28 | (upravené 2.8.2011 o 0:34) Karma článku: 5,29 | Prečítané:  1137x

Nevyznám sa nejako perfektne v dejinách Rímsko – katolíckej cirkvi a náboženstva ako takého, ale nedá mi nereagovať na to, že ešte aj v dnešnej dobe je medzi jednotlivými náboženstvami aj po rokoch nepokoj a nenávisť. Vari si Židia zaslúžili koncentračné tábory?

Podľa mňa to boli a sú rovnakí ľudia s právom na život, tak ako všetci ostatní, nezávisle na tom, čomu veria a čomu nie... Každý z nás sa totiž hlási k takému vierovyznaniu k akému bol odmalička vedený. Ja som napríklad bola pokrstená a tým prijatá do Rímsko – katolíckej cirkvi. Skutočne verím v Boha, Ježiša Krista, Ducha Svätého a Pannu Máriu, no nikdy ma ani len nenapadlo, dívať sa na človeka s iným vierovyznaním ako na niečím sa odlišujúceho a takpovediac vytŕčajúceho z davu. Mám dokonca mnoho priateľov Evanjelikov, moja spolubývajúca na internáte je zas Grécko – katolíckeho vierovyznania a ako čerešnička na torte – život mi zachránila Židovka. Mne na vierovyznaní ako na nejakom znaku o tom, aký človek je, nezáleží. Je predsa jedno, ako sa modlí a či vôbec verí. Omnoho dôležitejšie pre mňa je, aký ľudia sú vo svojom vnútri. Myslím si, že na tom, by nám malo záležať všetkým... To, že človek, ktorý vyznáva rovnaké náboženstvo ako vy, ešte neznamená že vám aj pomôže v ťažkej, či dokonca život ohrozujúcej chvíli.   Prišiel mi na um jeden chalan z našej školy, ktorý s obľubou ľudí uráža tým, že im nadáva do Židov, Podotýkam, že on je Rímsko – katolíckeho vierovyznania a tak berie Židov ako ten najhorší národ na svete. Mňa nepočastoval ničím takýmto, ale vždy, keď som počula, že niekomu takto povedal, povedala som si, že ten chlapec nevie, čo činí. Zrejme to od niekoho počul a iba sa snaží byť zaujímavý, lebo silne pochybujem o tom, že by to bral z náboženského hľadiska a preto, že podľa Svätého písma boli práve Židia zodpovední za smrť Ježiša Krista.

Môj názor je však taký, že dobre – mohli byť za to kedysi dávno niektorí z nich zodpovední, ale v podstate neboli, pretože Ježiš vedel, že za nás zomrie na kríži a kto aspoň trochu pozná Sväté písmo vie, že sa dobrovoľne vydal na smrť na kríži, tak prečo niekoho viniť z jeho smrti? My predsa nemáme právo nikoho súdiť za nič... A už vôbec nie niekoho odsudzovať za to, že má inú vieru. Mimochodom, na jednej z nedeľných omší náš kňaz poznamenal, že Pápež Benedikt XVI zbavil Židov viny za smrť Ježiša Krista.

Skúste sa teda aj vy zamerať na iné, oveľa dôležitejšie veci, ktoré by sme si mali na ľuďoch všímať a uprednostňovať a na ktorých by nám malo záležať... Najmä však NIKOHO ZA NIČ NESÚĎME!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Michal Gučík o návšteve Danka: Možno mám len dobrý kávostroj

O vypovedaní koaličnej zmluvy som sa dozvedel z médií, tvrdí Gučík.

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.


Už ste čítali?