Stretnutie so Zuzkou Smatanovou

Autor: Barbora Ščípová | 2.6.2012 o 18:50 | (upravené 2.6.2012 o 18:58) Karma článku: 4,98 | Prečítané:  769x

  Tak ako každý rok, aj tento, náš internát organizoval súťaž Slávik. Je to akási tradícia a súčasťou tejto už jedenásťročnej tradície, je vždy aj hosť Slovenského šoubiznisu. Tento rok k nám zavítala stálica a aj slávica hudobného neba, speváčka Zuzka Smatanová.

Naša spoločná fotografia - Zuzka, ja a moja kamarátka MáriaNaša spoločná fotografia - Zuzka, ja a moja kamarátka MáriaAutorka článku

Meno nášho hudobného hosťa býva vždy do poslednej chvíle prísne tajné, no keďže som mala tento ročník moderovať, dozvedela som sa o Zuzke skôr ako ostatní. Musím priznať, že som bola veľmi rada, pretože Zuzka je podľa mňa skvelá speváčka a som jej veľkou fanúšičkou. Na stretnutie s ňou som sa pripravovala skôr psychicky ako fyzicky, pretože som dosť veľká trémistka. Keď už som mala pocit, že všetko bude tak ako má byť a prestala som byť nervózna z príprav, môj zdravotný stav sa rozhodol mi moje plány prekaziť a ochorela som, takže s moderovaním som sa žiaľ, musela rozlúčiť, čo urobilo škrt cez rozpočet nielen mne, ale aj organizátorke. Našťastie sa jej podarilo za mňa nájsť náhradu a tak sa z pôvodnej dvojice moderátoriek stala trojica moderátorov. Ja som sa medzitým stihla vrátiť práve v deň D, no bola som zmierená s tým, že na Sláviku budem iba ako divák. O to väčšie bolo však moje prekvapenie a radosť, keď som sa tesne pred začatím programu dozvedela, že budem sedieť v porote a tým vlastne zastupovať nás, žiakov.

 

Sedieť v porote znamenalo byť ešte bližšie k Zuzke, ako by ma kedy napadlo. Sedela som pri nej, rozprávala som sa s ňou, spoločne sme hodnotili výkony súťažiacich a ani neviem ako a kedy, tréma zmizla a ja som si zrazu uvedomila, že napriek sláve je Zuzka absolútne normálna, veselá, spontánna baba, ktorá nemá predsudky a napriek tomu, že je celebrita, správala sa absolútne normálne, o nejakej namyslenosti alebo odstupe nemohlo byť ani reči.

 

Po všetkých vystúpeniach si pre nás Zuzka pripravila malý koncert, vyhlásila výsledky hlasovania, poblahoželala súťažiacim, ktorí samozrejme dostali aj ceny a na Zuzku sa zrazu vyrútili všetci jej fanúšikovia s prosbou o podpis a fotografiu. Ešte šťastie, že ja som sa s ňou stihla dohodnúť vopred, inak by som zrejme nemala žiadnu šancu.

 

Môj celkový dojem z IPR Slávika 2012 je veľmi dobrý. Súťažiaci boli skvelý, Zuzka bola komunikatívna, takže sme sa pri nej  všetci cítili super a bol to skvelý zážitok...

 

Tak, takéto bolo moje prvé, no dúfam, že nie posledné, osobné stretnutie so Zuzkou Smatanovou...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Michal Gučík o návšteve Danka: Možno mám len dobrý kávostroj

O vypovedaní koaličnej zmluvy som sa dozvedel z médií, tvrdí Gučík.

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.


Už ste čítali?